7bf15d9b-83cb-4501-9318-0ca33c9d2dc7

آموزشگاه موسیقی در قرچک

آموزش اصولی انواع ساز

آموزش گیتار

آموزش ویولن

آموزش پیانو

آموزش خوانندگی 

سلفژ و صداسازی

 

آموزش دف

آموزش تمبک

آموزش تار و سه تار

آموزش سنتور،

آموزش تئوری موسیقی

آموزش آهنگسازی

آموزش موسیقی کودک

آموزشگاه موسیقی جاوید در قرچک  با بهره گیری از اساتید برجسته دانشکده و کنسرواتوار موسیقی سعی در بهبود آموزش اصولی موسیقی در قرچک نموده است

 

فروش لوازم جانبی موسیقی

فروش انواع ساز

فروش لوازم جانبی موسیقی

آموزش نحوه تعویض سیم های ویولن

admin
16 مهر 1402
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
امتیاز بدهید

آموزشگاه موسیقی جاوید

درباره کلاسها

دوره های آموزشی

درباره ما

ارتباط با ما

 

آموزش نحوه تعویض سیم های ویولن

 

تعویض سیم های ویولن

این مقاله توسط کارشناسان موسیقی در قرچک تهیه شده است.

تعویض سیم های ویولن مهارتی بسیار مهم و ضروری برای تمامی نوازندگان این ساز است. علت اهمیت این موضوع، حساسیت سیم های ویولن و پارگی زیاد آن ها در طی تمرینات و اجراست. بیشتر هنرجویان مبتدی موقع کوک کردن به علت نداشتن تجربه و شناخت کافی از ساز ویولن، باعث پاره شدن سیم های این ساز می‌شوند. به همین دلیل دانستن نحوه تعویض سیم های ویولن یکی از آموزش ها اولیه ایست که همه هنرجویان باید در همان ابتدای کار با آن آشنا شوند.

 

در این مقاله قصد داریم آموزش تعویض سیم های ویولن را به همراه نکات مربوط به آن بگوییم. پس تا انتهای مطلب همراه ما در آموزشگاه موسیقی جاوید در قرچک باشید

 

نکات مهم در رابطه با تعویض سیم های ویولن

تعویض هرسیم به صورت جداگانه

یکی از نکات مهمی که در هنگام تعویض سیم های ویولن باید به آن توجه کنید این است که باید هر سیم را به صورت جداگانه تعویض کنید و سپس به سراغ سیم های دیگر بروید. علت این مسئله این است که خرک ویولن به دلیل فشار ناشی از سیم ها سرجای خود قرار گرفته است و جدا کردن همه سیم ها به طور همزمان ممکن است تنظیمات خرک را به هم بزند.

آموزش نحوه تعویض سیم های ویولن

 

 

اگر شماهم نیاز به خرید سیم دارید و نمیدونید چه سیمی مناسب سازتون هست فقط کافیه به آموزشگاه موسیقی جاوید در قرچک سر بزنید تا براتون انجام بدن

 

تعویض سیم های ویولن در آموزشگاه موسیقی جاوید

توجه به انواع سیم های ویولن

پیش از تعویض سیم بهتر است با انواع سیم های ویولن آشنا شوید زیرا نوع سیم در صدایی که می‌نوازید تاثیر بسیار زیادی دارد. سعی کنید همیشه چندین سیم یدک به همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی آن را تعویض کنید.

 

آموزش تعویض سیم های ویولن را در آموزشگاه موسیقی در قرچک بیاموزید

در آوردن سیم قدیمی

در ابتدا برای آزاد کردن سیم، گوشی تنظیم کننده مربوط به آن سیم را به سمت خود بپیچانید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که انتهای بالایی سیم آزاد شود. سپس می‌توانید انتهای دیگر سیم را با چرخاندن پیچ های تنظیم کننده آزاد کنید و سیم را از ساز خارج کنید.

 

تعویض سیم های ویولن در آموزشگاه موسیقی جاوید در قرچک را آموزش ببینید

قرار دادن سیم جدید

معمولا سر بالایی سیم های ویولن رنگ شده اند. این رنگ ها به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم سیم ها را از یکدیگر تشخیص دهیم. در پایین سیم های ویولن نیز توپ های فلزی کوچکی وجود دارد.

 

هنگام تعویض سیم باید این توپ ها را در پیچ های تنظیم کننده پایین ساز قرار دهید. و سپس قسمت بالایی سیم را از سوراخ گوشی مربوط به آن سیم رد کنید و گوشی را مقداری بپیچانید تا سیم اندکی در جای خود سفت شود. دقت کنید که باید گوشی را در سمت مخالف خود بچرخانید و سپس آن را کمی به سمت داخل فشار دهید تا سیم در جای خود به صورت مناسبی قرار بگیرد.

 

تعویض سیم های ویولن

بررسی خرک ویولن

موقع چرخاندن گوشی حلزونی، سیم به خرک فشار وارد می‌کند و در طی این فشار ممکن است که خرک اندکی در جای خود کج شود. به همین دلیل هنگام محکم کردن سیم باید به این مسئله توجه کنیم که خرک نباید از جای خود تکان بخورد و همواره باید به صورت عمودی روی ساز قرار بگیرد.

 

 

تعویض سیم های ویولن

کوک کردن سیم

پس از جاگذاری سیم جدید، نوبت به کوک کردن ساز می‌رسد. هنگامی که یک سیم را تعویض می‌کنید باید سیم‌های دیگر را نیز مورد بررسی قراردهید. تغییر کشش در سیم جدید می‌تواند روی سیم‌های دیگر نیز تاثیر بگذارد به همین علت هنگام کوک‌ کردن یک سیم باید دیگر سیم‌ها را نیز کوک‌ کنید.

ممکنه ساز شماهم نیاز به کوک داشته باشه و این دغدغه اکثرتون باشه که چجوری سازتون رو کوک کنید

اگه این مشکل شماهم هست فقط کافیه به آموزشگاه موسیقی جاوید در قرچک سر بزنید تابراتون سازتون رو کوک کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پشتیبانی
ارسال به واتسآپ
02136121986
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader